90-lecie klubu

W czerwcu 2016 roku nasz klub świętował 90-lecie powstania.

Media o jubileuszu

Portal www.chojnice24.pl —> http://chojnice24.pl/artykul/22875/90-lecie-chks-kolejarz/

W dniach 24-25 czerwca Chojnicki Klub Sportowy „Kolejarz” obchodzić będzie 90-lecie istnienia.

W piątek zapraszamy wszystkich członków i miłośników klubu na godz. 15 do kaplicy przy starym szpitalu, gdzie zostanie odprawiona msza św. w intencji klubu – zaprasza Krzysztof Dziadczyk. Po mszy we Wszechnicy Chojnickiej odbędzie się spotkanie z zasłużonymi działaczami klubu Zbigniewem Wiśniewskim, Zbigniewem Dulkiem iAndrzejem Górnowiczem, połączone z prezentacją pamiątek i dorobku klubu.

Z kolei sobota będzie obfitować w sportowe emocje. O godz. 12 zostanie rozegrany mecz juniorów, a następnie byłych zawodników z obecną drużyną. –Potem zapraszamy na piknik przy grillu i muzyce – mówi Dziadczyk. Oficjalna część obchodów z zaproszonymi gośćmi odbędzie się tego samego dnia o godz. 16.00.

Klub założony w 1926 roku przez kolejarzy chojnickich ma w swej historii wzloty i upadki.  W 1971 roku doszło nawet do jego rozwiązania.          –  Pozostała wtedy tylko jedna sekcja, szachowa. W 1988 klub został ponownie reaktywowany przez kolejarzy – mówi Krzysztof Dziadczyk. Przy klubie swego czasu działała nawet sekcja żeglarska, czego młodsze pokolenie nie może pamiętać. – Klub ma duży wpływ na rozwój sportu w Chojnicach – ocenia działacz. Z ośmiu sekcji Kolejarz zszedł do dwóch, piłki nożnej i biegania.

Portal www.chojnice.com —> http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Wkrotce-jubileusz-ChKS-Kolejarz/16621

Już za tydzień Chojnicki Klub sportowy „Kolejarz” będzie obchodzić swe 90 – lecie. Co działacze zaplanowali na 24 i 25 czerwca? – Jubileusz rozpoczniemy od mszy św. w kaplicy przy domu Księdza Seniora.

Potem spotkamy się we Wszechnicy – zapowiada prezes klubu Krzysztof Dziadczyk. – Tam będzie można zapoznać się z naszym dorobkiem, trofeami, obecni będą najbardziej zasłużeni sportowcy, m.in. Zbigniew Wiśniewski, Zbigniew Dullek i Andrzej Górnowicz.

25 czerwca w samo południe zagrają juniorzy a potem obecna drużyna ChKS Kolejarz zmierzy się z ekipą oldboyów. Przypomnijmy, ChKS Kolejarz począwszy do 1926 roku przechodził różne koleje losu. Niewiele osób już pamięta, ze już na samym początku jego częścią był klub żeglarski.

Pod szyldem Kolejarza grali niegdyś szachiści, hokeiści, działała sekcja olimpiad specjalnych Szansa, klub dał też wsparcie w 1993 roku pierwszej zorganizowanej ekipie morsów. Teraz w klubie działają sekcje piłkarska i lekkoatletyczna. Obiekty sportowe Kolejarza są pod pieczą miasta, stanowią tez zaplecze treningowe dla MKS Chojniczanka.

cropped-90lat-1-2.jpg