.

Brak zadłużenia, coraz więcej dzieci w grupach juniorskich i plany na przyszłość – w chojnickim Kolejarzu z optymizmem patrzą w przyszłość.

Skromnie, ale rodzinnie – to hasło od zawsze towarzyszyło działaczom klubu z ulicy Lichnowskiej i to na przestrzeni lat pomimo zmian na stanowisku prezesa czy w zarządzie. A że chętni do działania w klubie są, podczas sobotniego walnego zebrania sprawozdawczego przyjęto uchwałę dającą możliwość zwiększenia zarządu klubu od 5 do 7 osób i z tej opcji skorzystano. Obecnie zarząd liczy 7 członków.

Na początku zebrania, które odbyło się w zaprzyjaźnionym Pubie Kolejarz mieszczącym się przy klubie, prezes Jacek Zakrzewski przedstawił sprawozdanie z ostatniego roku, podziękował sponsorom klubu oraz mówił też o planach. Tych nie byłoby, gdyby nie dobra współpraca z ratuszem i burmistrzem miasta, o czym mówił prezes Zakrzewski. Ważne też jest, że działacze rozsądnie wiążą koniec z końcem i nie ma w związku z tym żadnych zadłużeń.

Obecnie Kolejarz to dwie sekcje – piłkarska składająca się z 7 drużyn (seniorzy, 5 grup młodzieżowych grających w rozgrywkach oraz grupa naborowa) oraz sekcja biegowa Florian. Podczas ostatnich zebrań zarządu oraz podczas sobotniego walnego członkowie zarządu oraz klubu przychylnie zapatrują się na poszerzenie działalności klubu o nową sekcję i to skierowaną do najmłodszych … dziewcząt. Szczegóły będą podane wkrótce. Warto tylko dodać, że już teraz w samej sekcji piłkarskiej jest około 180 piłkarzy (29 seniorów, 150 dzieci).

Postawione cele na 2018 rok to zagospodarowanie salki konferencyjnej i stworzenie audiowizualnej izby pamięci, remont spikerki i budynku dla sędziów oraz budowanie drużyny seniorów – głównie na bazie zawodników z Chojnic oraz na juniorach Kolejarza – z myślą o awansie do V ligi.

Sprawozdanie sekcji biegowej Florian przedstawił Andrzej Górnowicz.