Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

14.09.2015r.

4. kolejka Orzeł Gołubie – Kolejarz 1:2

Orzeł Gołubie – Kolejarz Chojnice 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Adam Glombinski (13), 0:2 Jakub Błaszkowski (15), 1:2 Tadeusz Cyman (49).
KOLEJARZ: Robert Drewek – Jakub Błaszkowski, Tomasz Toda, Józef Januszewski, Piotr Nalewaj, Maciej Piesik, Dominik Piesik, Michał Sagan, Adam Glombinski, Paweł Tyma (46. Mateusz Kluza), Mateusz Chyła (63. Damian Mikołakczyk).

2 bramki, 3 punkty, 0 kartek – to najważniejsze i cieszące statystyki Kolejarza po niedzielnym meczu w Gołubiu z Orłem.
Piłkarze Kolejarza po raz drugi w tym sezonie wywalczyli komplet punktów na wyjeździe. Po zwycięstwie z Czarnymi w Ostrowitem, tym razem pokonali w Gołubiu miejscowego Orła.
Mecz rozpoczął się dla drużyny z Chojnic idealnie. Już w 13. min. Kolejarz wyszedł na prowadzenie po bramce Adama Glombinskiego, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Michale Saganie.
Trzy minuty później było już 0:2, gdyż ładnym strzałem z 30 metrów popisał się Kuba Błaszkowski.
W przerwie trener Marek Wirkus zamienił Pawła Tymę na Mateusza Kluzę. Na początku drugiej połowy Orzeł za sprawą Tadeusza Cymana strzelił bramkę kontaktową, ale jak się okazało, na więcej już drużyna z Chojnic gospodarzom nie pozwoliła. W 63. min. Damian Mikołajczyk zmienił Mateusza Chyłę. Więcej zmian już nie było.
Kolejarz zanotował więc drugie zwycięstwo i to drugie wyjazdowe. Może warto poprosić rywali o zmianę gospodarza i wszystkie mecze do końca rundy rozgrywać na wyjazdach?
A już na poważnie, już w niedzielę czas na przełamanie się na własnym boisku. Rywalem o godz. 14.00 będzie Wda Czarna Woda.