.

Marek Wirkus nie jest już trenerem seniorów Kolejarza Chojnice. Zastąpił go trener drużyn młodzieżowych Sebastian Laskowski. Do zaplanowanej wcześniej zmiany doszło po derbowym meczu Kolejarza z Jantarem Pawłowo.

Kolejarz – Jantar 1:4 (0:2)
Bramki: Sebastian Lis (75) – Paweł Węglewski 2 (20, 83), Mikołaj Gwizdała (36), Przemysław Lorbiecki (90).

Kolejarz: Karol Wenta – Daniel Błaszkowski, Sebastian Lis, Łukasz Pawełek, Maciej Piesik (71. Błażej Guziński), Szymon Piotrowski, Jakub Błaszkowski, Dawid Domeracki, Adam Kłodziński (46. Jarosław Szulc), Piotr Nalewaj (61. Damian Godlewski), Maciej Szrama.

Jantar: Sławomir Zamożny – Mikołaj Gwizdała (87. Mikołaj Kosiedowski), Radosław Borowicki, Mateusz Chyła (66. Mateusz Bienert), Szymon Karasiński (87. Arkadiusz Szczepański), Adam Stanisławski, Krystian Borzyszkowski, Paweł Grzonkowski, Przemysław Lorbiecki, Adrian Remiszka (66. Szymon Jutrzenka Trzebiatowski), Paweł Węglewski.

Jak na derby przystało, dużo było walki w niedzielnym spotkaniu Kolejarza Chojnice z Jantarem Pawłowo. Drużyna z Pawłowa potwierdziła, że nieprzypadkowo jest w czubie tabeli i w niedzielę zasłużenie pokonała ekipę Marka Wirkusa. Do przerwy Jantar, w składzie którego grało trzech byłych zawodników Kolejarza, prowadził 0:2. Najpierw bramkę z rzutu karnego zdobył Paweł Węglewski, a następnie ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Mikołaj Gwizdała.
Po przerwie sytuacja Kolejarza jeszcze się pogorszyła, gdyż boisko w 52 min. za czerwoną kartkę musiał opuścił Maciej Szrama. Mimo straty zawodnika Kolejarz strzelił kontaktową bramkę. Zdobył ją niezawodny w drużynie z Lichnowskiej Sebastian Lis. Jednak na więcej Jantar nie pozwolił. W 83. min. po raz drugi Paweł Węglewski wykorzystał rzut karny. Wynik ustalił w ostatniej minucie Przemysław Lorbiecki i goście wygrali zasłużenie 1:4.

Po 7. kolejkach Jantar zajmuje trzecie miejsce, a Kolejarz ósme.

Autor zdjęć: Fotograf Olek Knitter