Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

09.11.2015r.

12. kolejka. Kolejarz – KS Skorzewo 6:2

Bramki: 1:0 Mateusz Chyła (17), 1:1 Jakub Ferdynus (25), 2:1 Jakub Błaszkowski (51), 3:1 Jakub Błaszkowski (60), 4:1 Jakub Błaszkowski (71), 5:1 Jakub Błaszkowski (75), 6:1 Adam Glombinski (87), 6:2 Jakub Ferdynus (90).
KOLEJARZ: Mateusz Kluza – Jakub Błaszkowski, Tomasz Karkoszka, Józef Januszewski (78. Paweł Tyma), Piotr Nalewaj, Tomasz Toda (88. Szymon Gierszewski), Adam Glombinski, Dawid Piejko, Dominik Piesik, Michał Sagan, Mateusz Chyła.

Święto Jakubów przy Lichnowskiej.
Aż 31 bramek wpadło w 12. kolejce. Najwięcej, bo aż osiem, w Chojnicach, gdzie Kolejarz pokonał sąsiada z tabeli KS SKorzewo 6:2.
To był bez wątpienia dzień dwóch Jakubów. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Kuba Błaszkowski z Kolejarza, który był tego dnia bezlitosny dla bramkarza gości, zdobywając aż cztery gole! Jednak to nie on pierwszy trafił do siatki Skorzewa. W 17. minucie uczynił to Mateusz Chyła. Do przerwy goście wyrównali za sprawą Jakuba Ferdynusa. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa. Jednak w drugiej części dał o sobie znać Kuba Błaszkowski, który między 51 a 75 minutą strzelił aż cztery bramki! W końcówce do siatki trafił jeszcze Adam Glombinski, a rozmiary porażki dla gości zmniejszy, oczywiście nie kto inny, jak Kuba Ferdynus, dla którego był to drugi gol w tym meczu.
Kolejarz odrobił więc wpadkę sprzed tygodnia, o której, jak na szczęście widać, szybko piłkarze i trener zapomnieli. W ostatniej, trzynastej kolejce, Kolejarz zagra na wyjeździe z Tęczą Brusy. Tęcza jest liderem rozgrywek, Kolejarz zajmuje bardzo dobre, wysokie i zasłużone czwarte miejsce. Szykuje się więc ciekawy derbowy pojedynek na zakończenie rundy,