25.06.2015r.

Awans jest nasz! Unia Klawkowo – Kolejarz Chojnice 1:3!

Unia Klawkowo – Kolejarz Chojnice 1:3 (0:1)

Bramki: Oskar Podemski, Daniel Błaszkowski, Dawid Piejko.

Choć wynik dzisiejszego meczu został rozstrzygnięty dopiero w końcówce spotkania, to zwycięstwo Kolejarza jest jak najbardziej zasłużone i sprawiedliwe. Mecz Unii z Kolejarzem był od samego początku bardzo zacięty. Gospodarzom z Klawkowa bardzo zależało na sprawieniu niespodzianki i urwaniu punktów Kolejarzowi, który walczył w tym spotkaniu o awans do A-klasy. Mimo że piłkarze Unii grali twardo i nie odpuszczali, to Kolejarz był zdecydowanie lepszy. Już w pierwszych minutach goście stworzyli trzy dobre sytuacje (m.in. strzał w poprzeczkę). Mimo kilku dobrych sytuacji bramkarza Unii udało się Kolejarzowi pokonać raz – za sprawą Oskara Podemskiego, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Daniela Błaszkowskiego i przelobował golkipera gospodarzy.

Oskar-Podemski
W drugiej połowie Kolejarz miał kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale na dziesięć minut przed końcem meczu do bramki trafili gospodarze i wyrównali wynik na 1:1. Kolejarz zagrał jednak ambitnie do końca i najpierw Oskar Podemski i Daniel Błaszkowski wykorzystali gapiostwo obrony Unii i po strzale „Blachy” Kolejarz objął prowadzenie 2:1. Tuż przed końcem spotkania ładnym strzałem zza pola karnego popisał się były zawodnik Unii Dawid Piejko i ustalił wynik spotkania.

Po meczu przy ławce rezerwowych Kolejarza wystrzeliły korki od szampanów, bo zespół z ulicy Lichnowskiej wrócił do A-klasy. Oprócz zespołu trenowanego przez Marka Wirkusa awansowała ekipa Czarnych Piece, która pokonała w Łęgu Zielonych 5:0. Drużynie Czarnych Piece gratulujemy awansu.
Awans zaprzepaściła natomiast Olimpia Czersk, która zremisowała w Czyczkowach z Perłą 1:1.
Teraz przed zawodnikami Kolejarza około miesiąc przerwy – pod koniec lipca powrócą oni do treningów.