Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

17.05.2016r.

Rocznica sukcesu juniorów

.

2 maja minęło 10 lat od czasu, kiedy dwóch naszych juniorów zostało Mistrzami Polski (tytuł nieoficjalny).

Poniżej archiwalna notatka ze strony Pomorskiego ZPN. Dodam tylko, że w tej samej kadrze znalazło się również dwóch reprezentantów MKS Chojniczanka.

„W dniach 29.04.-2.05.2006 został rozegrany III Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o puchar prezesa PZPN w roczniku 1994 z udziałem 16 reprezentacji związkowych, organizowany przez Łódzki Związek Piłki Nożnej. Turniej ten traktowany jest jako nieoficjalne mistrzostwa Polski w kategorii U-12.

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja „ POMORZA” prowadzona przez trenera Jerzego Brzyskiego zajmując pierwsze miejsce.
W ten sposób trener Jerzy Brzyski zdobył kolejny już piąty medal mistrzostw Polski w grupach młodzieżowych w swojej karierze trenerskiej i jest najbardziej utytułowanym trenerem na Wybrzeżu.
W drodze do finału reprezentacja „POMORZA” pokonała w eliminacjach reprezentację woj. kujawsko- pomorskiego 2:1, warmińsko- mazurskiego 2:1, i uległa reprezentacji Małopolski 1:0, grając w rezerwowym składzie i mając zapewnione 1 miejsce w grupie B.

W ćwierćfinale reprezentacja „POMORZA” pokonała reprezentację woj. opolskiego 1:0 awansując do półfinału.
W półfinale pokonała zespół woj. mazowieckiego 1:0 awansując do finału, gdzie spotkała się ze reprezentacją woj. łódzkiego.
Mecz finałowy był bardzo emocjonujący, do przerwy reprezentacja „ POMORZA” prowadziła 2:0 i wydawało by się, że już nic się nie zmieni. Jednak reprezentacja Łodzi zagrała w drugiej połowie szybciej i agresywniej czym doprowadziła do remisu.

Jednak końcówka należała do reprezentacji „Pomorza”, która zdobywając zwycięską bramkę ustaliła wynik spotkania 3:2 dla „POMORZA”. Zdaniem wszystkich była najlepszym zespołem podczas mistrzostw w kategorii U-12 w Polsce, organizowanym przez PZPN.

Zawodnicy zwycięskiego zespołu zdobyli złote medale i okazały puchar.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Gryfa Wejherowo Mateusz Makurat, zdobywca 4 bramek dla reprezentacji „POMORZA”.