Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

09.10.2016r.

Derby są nasze!

.
Zasłużone zwycięstwo – to komentarz do pierwszego derbowego pojedynku w tym sezonie. W sobotę gościliśmy przy ul. Lichnowskiej sąsiadów zza miedzy Jantara Pawłowo.

Kolejarz Chojnice – Jantar Pawłowo
4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Dominik Piesik (8), 2:0 Mateusz Chyła (26), 3:0 Dawid Sikorski (62), 4:0 Dominik Piesik (85).

Kolejarz: Sławomir Zamożny – Jakub Błaszkowski, Robert Drewek, Adam Glombinski, Piotr Nalewaj, Maciej Piesik, Dawid Piejko (89. Patryk Brzószczyk), Tomasz Węglewski, Dominik Piesik, Mateusz Chyła (86. Tomasz Sabatowski), Paweł Tyma (57. Dawid Sikorski).

Jantar Pawłowo: Paweł Grzonkowski (81. Maciej Goliński) – Radosław Borowicki, Krystian Borowicki, Krystian Borzyszkowski, Mikołaj Brunka, Patryk Erdmann, Tomasz Gierszewski (73. Szymon Gałązka), Przemysław Lorbiecki (81. Rafał Iwicki), Adrian Remiszka (62. Szymon Jutrzenka Trzebiatowski), Paweł Śliwiński, Paweł Węglewski.

Sędziował: Tomasz Gierszewski.

Goście awansowali w tym roku do A-klasy, a swoje meczu rozgrywają przy… Lichnowskiej, bowiem ich boisko jest obecnie remontowane.

Mecz rozpoczął się dla nas idealnie. Już w 8. min.  Dominik Piesik dał nam prowadzenie 1:0. Dwadzieścia minut później drugiego gola dołożył Mateusz Chyła.

Dwubramkowe prowadzenie nie uśpiło naszej czujności. Jantar z animuszem rozpoczął drugą połowę, szukając bramki kontaktowej. Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło nam zagrać w tym okresie meczu z kontry i jedna z takich akcji zakończyła się trzecią bramką w wykonaniu Dawida Sikorskiego w 62 min. Goście byli w tym momencie już bezradni, zaczęli się denerwować. Zwłaszcza, że dwukrotnie paradami najwyższych lotów popisał się ich były bramkarz Sławek Zamożny. Najpierw obronił rzut karny, a po chwili piękną paradą wyciągnął piłkę z okienka bramki. To podłamało gości, zaczęli się denerwować, a odpowiedź mogła być tylko jedna – bramka Dominika Piesika.

Odnieśliśmy więc zasłużone zwycięstwo , które mamy nadzieję podbuduje również nasz zespół.