Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

06.04.2023r.

Delta nic nie wskórała. Ani na boisku, ani poza nim…

W meczu 23. kolejki Kolejarz/Ekomel Chojnice pewnie pokonał Deltę Miłoradz 5:1. Goście, którym nie udało się wywalczyć punktów na boisku, zażądali, do czego mieli prawo, by po meczu sędziowie… sprawdzili tożsamość grających zawodników Kolejarza. W drużynie chojniczan wszystko było w porządku.

Kolejarz/Ekomel – Delta Miłoradz 5:1 (2:0)
Bramki: Mateusz Kerszk 2, Piotr Kręcki, Tobiasz Sawa, Dawid Schulz
Kolejarz/Ekomel: Skiba – Zalewski, Godlewski, Kubiszewski (52. Jędrzejewski), Schulz (69. Frymark), Trzebiński, Hinc, Jurak (70. Plekh), Kręcki (62. Pacek), Kerszk, Sawa.

W meczu 23. kolejki lider V ligi chojnicki Kolejarz/Ekomel podejmował na własnym boisku 11. w tabeli Deltę Miłoradz. Od początku meczu gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Już w 12. min. Kolejarz/Ekomel objął prowadzenie po golu Piotra Kręckiego z rzutu karnego, podyktowanego po zagraniu piłki ręką przez jednego z zawodników gości. W kolejnych minutach na bramkę Delty sunęły kolejne ataki. W 23. min. blisko podwyższenia wyniku był Szymon Jurak, ale nie wykorzystał dobrej sytuacji. Kilkadziesiąt sekund później po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Kerszk i zdobył gola na 2:0. Tuż przed przerwą Jurak miał kolejną świetną okazję do podwyższenia wyniku, ale ponownie nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Goście mogli odpowiedzieć golem z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała nad bramką.
Na początku drugiej połowy, już w 46. min. Mateusz Kerszk nie wykorzystał doskonałej sytuacji, strzelając z bliskiej odległości obok słupka. Zrobił to jednak w 55. min. Dawid Schulz, zdobywając ładnego gola na 3:0. W 63. min. dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Tobiasz Sawa, kierując głową piłkę do bramki gości. Ostatnią bramkę dla chojniczan strzelił ponownie Mateusz Kerszk.
W 83. min. drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Adrian Godlewski. Chwilę później goście zdobyli honorową bramkę.
Drużyna Delty nie miała szans na boisku, postanowiła więc poszukać szczęścia… po meczu i zażądała, aby sędziowie sprawdzili tożsamość wszystkich zawodników Kolejarza/Ekomel. Po sprawdzeniu dowodów osobistych okazało się, że grali tylko uprawnieni zawodnicy, a więc przyjezdni niczego nie wskórali. Mieli do tego prawo, ale jednak, mały niesmak pozostał.
Kolejarz pozostał oczywiście liderem V ligi!
Kolejny mecz Kolejarz/Ekomel rozegra 16 kwietnia. W meczu na szczycie chojniczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem (po 21. rozegranych kolejkach) Radunią II Stężyca.