Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

19.08.2020r.

Dwa mecze i 6 punktów!

Za nami dwie pierwsze kolejki A-klasy. Nasz zespół odniósł w nich dwa zwycięstwa.

W 1. meczu nowego sezonu wygraliśmy na wyjeździe z drużyną Szpak Skórcz 4:2. Bramki zdobyli: Jakub Gronowski 3 oraz Mateusz Trzebiński.

Drugi mecz ze Sławkiem Borzechowo był zacięty, ale w końcówce zespół Damiana Trzebińskiego nie tylko przypieczętował wygraną, ale mógł spokojnie odnieść nawet wyższe zwycięstwo.

Kolejarz – Sławek Borzechowo 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Trzebiński 2 (45, 81).
Kolejarz Chojnice: Patryk Rodowicz – Damian Godlewski, Adam Zalewski, Tobiasz Stanka, Jakub Błaszkowski (92. Adrian Godlewski), Daniel Błaszkowski, Jakub Mączkowski, Jakub Jędrzejewski, Przemysław Dorawa (46. Mikołaj Grzempa), Mateusz Trzebiński (86. Dominik Lamczyk), Bartosz Pacek (68. Sebastian Lis).

Po wygranej na inaugurację w Skórczu drużyna Kolejarza zainaugurowała nowy sezon na własnym boisku. W drużynie doszło w ostatnim czasie do kilku zmian, w składzie pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy już wiosną „szlifowali” formę przy ul. Lichnowskiej. Przerwane rozgrywki nie pozwoliły jednak na zgranie w meczach o stawkę. Początek tego sezonu jest jednak bardzo udany. Dziś Kolejarz odniósł drugie zwycięstwo, mimo braku w składzie chociażby Jakuba Gronowskiego, który na inaugurację zdobył trzy gole.
Dziś świetnie w ofensywie zagrał Mateusz Trzebiński, który zdobył dwa gole, choć miał okazję, by wywalczyć nawet hat-tricka. Pierwszy gol wpadł po świetnym podaniu Kuby Jędrzejewskiego. Mateusz Trzebiński pomknął po lewym skrzydle i pokonał bramkarza gości. Drugi gol to świetna akcja indywidualna tego zawodnika, zakończona celnym strzałem z ostrego kąta. W drugiej połowie Trzebiński świetnie też podał do Sebastiana Lisa, który był bliski zdobycia bramki. Ostatecznie jednak bramkarz gości dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki i trzy punkty pozostały w Chojnicach.

W kolejnym meczu Kolejarz zmierzy się na wyjeździe z Santaną Wielki Klincz.

Na inaugurację rozgrywek B-klasy rezerwy Kolejarza zremisowały 1:1 z KP Bytonia. Bramkę dla Kolejarza II w pierwszej połowie zdobył Tomasz Toda. Goście wyrównali w samej końcówce meczu.

Zdjęcia: Fotograf Chojnice Olek Knitter