Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

18.03.2019r.

Na początek z Brdą

Już w sobotę o godz. 14.00 zainaugurujemy rundę wiosenną. Pierwszym naszym przeciwnikiem będzie lokalny rywal – Brda Rytel.

Trener Sebastian Laskowski jest zadowolony z przebiegu przygotowań oraz meczów sparingowych. Zimą kontuzje dotknęły dwóch zawodników – Macieja Szramę, który już wrócił do treningów oraz Daniela Błaszkowskiego. – Przygotowania oceniam pozytywnie. Doszło kilku nowych zawodników, mecze sparingowe pozwoliły na wkomponowanie ich do zespołu, na szukanie małych zmian pozycji dla niektórych zawodników. Teraz czekamy już na ligę, która to wszystko zweryfikuje – mówi trener Kolejarza Sebastian Laskowski.

Do drużyny Kolejarza – na ten moment – dołączyli Tobiasz Sawa, Maciej Łangowski, Jakub Jędrzejewski, Karol Skiba oraz wyróżniający się zawodnicy z drużyny juniorów Jakub Kuszaj (rocznik 2000) i Michał Foks (rocznik 2001). Być może działaczom klubu uda się jeszcze zasilić kadrę przed rundą wiosenną. Z Kolejarza odszedł Łukasz Pawełek.

W poniedziałek zawodnicy Kolejarza korzystali z chojnickiego basenu, we wtorek i czwartek spotkają się na kolejnych treningach, a w sobotę o godz. 14.00 podejmą u siebie Brdę Rytel, z którą chojniczanie mają do wyrównania rachunku z rundy jesiennej. Wówczas to w Rytlu Brda wygrała z Kolejarzem 4:1 i jak się okazało, było to jedyne zwycięstwo drużyny z Rytla.