Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

17.07.2019r.

Sparing z VFB Gramzow i nowa drużyna rezerw


W poniedziałek przygotowania do nowego sezonu rozpoczyna chojnicki Kolejarz. Jednak już w sobotę drużyna prowadzona przez trenera Sebastiana Laskowskiego zagra mecz towarzyski z niemiecką drużyną VFB Gramzow. To nie koniec niespodzianek.

Trener Sebastian Laskowski pierwszy trening wyznaczył na poniedziałek na godz. 18.30. Trening otwarty jest dla chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w Kolejarzu. A że chętnych do gry przy ul. Lichnowskiej nie brakuje w tym sezonie w rozgrywkach zagra również drugi zespół Kolejarza. Kolejarz II Chojnice będzie występował w B-klasie. Trenerem będzie Marek Wirkus. Drużyna rezerw powstała z myślą o wychowankach klubu, zawodnikach, którzy kończą wiek juniorski oraz o wszystkich, którzy chcą grać w piłkę w Chojnicach. – Chcemy, aby wszyscy, którzy chcą grać w Kolejarzu mieli taką możliwość, a chętnych zapraszamy do spróbowania sił na treningach – mówią w Kolejarzu.

W sobotę Kolejarz zagra o godz. 11.00 na własnym boisku mecz towarzyski z drużyną VFB Gramzow.

Kolejarz poznał też pierwszych rywali w nowym sezonie. W 1. kolejce w weekend 17/18 sierpnia zespół Sebastiana Laskowskiego zagra na wyjeździe z Radunią II Stężyca. Pierwszy mecz u siebie Kolejarza zagra 24/25 sierpnia z Wierzycą Stara Kiszewa. Później dwa mecze derbowe – w Pawłowie z Jantarem i w Chojnicach z Nowymi Nowa Cerkiew.
Drużyna rezerw w B-klasie zainauguruje u siebie z Gromem Leśno (17/18 sierpnia).

Cały czas trwa nabór chętnych do gry juniorów. W nowym sezonie w Kolejarzu będzie siedem grup juniorów od rocznika 2003 do 2013 – czyli junior B, C2, D2, E1, E2, F1 i F2. Szczegóły można znaleźć w zakładce grupy młodzieżowe.