Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

08.08.2021r.

Wygrywamy na inaugurację

Po 11 latach ponownie gramy w V lidze. Na inaugurację rozgrywek pokonaliśmy Spójnię Sadlinki 2:0.
Przed meczem nasz kapitan Tobiasz Sawa oraz prezes Jacek Zakrzewski odebrali z rąk prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego i wiceprezeski Agnieszki Matuszewskiej puchar oraz paterę za awans oraz za zwycięstwo w klasyfikacji fair-play w poprzednim sezonie.
W przerwie letniej – na ten moment – dołączyło do naszej kadry dwóch zawodników – Mateusz Kerszk oraz Dawid Schulz. Obaj zagrali wczoraj w pierwszym składzie.
Do przerwy, mimo optycznej przewagi, mieliśmy bezbramkowy remis. Najlepsze sytuacje na zdobycie goli mieli Tobiasz Sawa, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości oraz Paweł Arndt, który przelobował bramkarza, ale piłkę w inii wybił jeden z obrońców.
Ku zadowoleniu kibiców bramki wpadły w drugiej połowie. Pierwszego gola w nowym sezonie zdobył Paweł Arndt, a wynik ustalił Kuba Błaszkowski.
W końcówce meczu groźnej kontuzji doznał zawodnik Spójni Sadlinki Franek Denisiewicz, który trafił na badania do chojnickiego szpitala. Jak informuje klub z Sadlinek, po kilku godzinach badań, zawodnik opuścił szpital i wrócił z drużyną do domu. Franek – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do zobaczenia w rundzie wiosennej.W kolejnym meczu zagramy na wyjeździe z Tęczą Brusy.

Tekst i foto: (olo)