Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

13.11.2022r.

Biegi z okazji święta

Ponad 160 osób wzięło udział w dwóch biegach organizowanych z okazji Święta Niepodległości przez klub ChKS Kolejarz, a dokładniej przez sekcję biegową Florian oraz sekcję lekkiej atletyki dla dzieci i młodzieży. Przy okazji biegów zawodnicy oraz kibice wspierali zbiórkę na rzecz małej Zosi, która walczy z chorobą SMA.

Około 80 dzieci w kilku kategoriach wiekowych wystartowało w drugiej edycji biegów z okazji Święta Niepodległości, które odbyły się do południa na stadionie Kolejarza. Dla najszybszych młodych zawodników były medale, a na wszystkich startujących czekały słodkości.
O godz. 14.00 odbyła się – zorganizowana przez sekcję Florian – kolejna edycja biegów dla dorosłych. W biegu dookoła Parku 1000-lecia (4 okrążenia) wystartowało ponad 80 zawodniczek i zawodników, którzy zgodnie z prośbą organizatorów w większości ubrani byli w barwy biało-czerwone. Na mecie wyróżniono m.in. najszybszych biegaczy, ale także tych najbardziej eksponujących barwy narodowe.
Jednak w obu przypadkach liczyła się przede wszystkim dobra, sportowa zabawa z okazji dzisiejszego święta. Oba biegi były też okazją do wsparcia małej Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa, która walczy z chorobą SMA. Jej bliskim brakuje jeszcze 3,7 mln zł, aby dziewczynka dostała lek ratujący jej zdrowie i życie. Zawodnicy, ich bliscy oraz kibice zasilili prowadzoną zbiórkę pieniędzy, za co w imieniu Zosi i jej bliskich dziękujemy i cieszymy się, że jako klub mogliśmy wspomóc tę akcję. Trzymamy kciuki za Zosię!