Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

06.05.2023r.

XXXIX Biegi Strażackie za nami

Mateusz Dajnowski z Angowic oraz Marlena Pawłowska z Człuchowa zostali zwycięzcami 39. Biegów Strażackich w Chojnicach. Na mecie zameldowało się 73. zawodniczek i zawodników z całego regionu.

Już po raz 39. klub ChKS Kolejarz i Sekcja Biegowa Florian, przy znacznym wsparciu strażaków z PSP w Chojnicach oraz OSP w Chojnicach i Charzykowach, zorganizowali Biegi Strażackie na dystansie 10 km. Na starcie stanęło 73. zawodniczek i zawodników.

Wygrał Mateusz Dajnowski z Angowic, którzy trasę 10 km pokonał równo w 35 minut. Drugi na mecie zameldował się Damian Rudnik z Bydgoszczy (wcześniej ze Swornegaci), który linię mety pokonał 4 sekundy za Dajnowskim. Trzeci na podium stanął Krzysztof Jurak (Nowe Ostrowite) z czasem 35,40.
Wśród kobiet najszybsza była Marlena Pawłowska z Człuchowa – czas 43.29, która na mecie wyprzedziła Dominikę Grzelak z Chojnic (czas 46,01) i Renatę Lietz z Chojnic (czas 46,53).

Statuetki dla najlepszych zawodników z Chojnic odebrali Dawid Szreder oraz Dominika Grzelak.
Najszybszym strażakiem okazał się Marian Łazarski z Działowa, pracujący w KP PSP Wąbrzeźno.

Bieg współfinansowany był ze środków otrzymanych z Powiat Chojnicki i Miasto Chojnice.

Polecamy również relacje medialne z wydarzenia przygotowane przez Wojtka Piepiorkę i Michała Sagrola: