Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

22.03.2021r.

Zimę spędzili na fotelu lidera

Nasi juniorzy młodsi trenowani przez Krzysztofa Gierszewskiego zakończyli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2010/2021. Już w piątek wznowią rozgrywki ligowe.

Po pierwszej rundzie i 10. rozegranych spotkaniach drużyna Krzysztofa Gierszewskiego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Stało się tak dzięki wysokiej wygranej na koniec rundy jesiennej na wyjeździe z aktualnym wiceliderem tabeli Pogonią Lębork 5:1.

Przygotowania zespół rozpoczął 5 stycznia. – Frekwencja na treningach bardzo mnie cieszy, gdyż średnio jest po 18 zawodników. Trenujemy po dwa lub trzy razy w tygodniu, a kilku zawodników dodatkowo trenuje z seniorami – mówi Gierszewski.
Z pierwszą drużyną Kolejarza, grającą w A-klasie, trenują: Jakub Hulek, Jakub Łukaszewski, Szymon Skwierawski, Dominik Łosin oraz Daniel Lipiński. Dodatkowo Łosin, Skwierawski oraz Łukaszewski zagrali również w sparingach seniorów.

Drużyna Krzysztofa Gierszewskiego zagrała kilka meczów sparingowych i to z dużo mocniejszymi i bardziej doświadczonymi zespołami – juniorami KP Starogard Gdański, juniorami starszymi Tucholanki, również seniorami grającymi w A-klasie (Nowi Nowa Cerkiew, Jantar Pawłowo) i B-klasie (Kolejarz II Chojnice).

– W piątek zaczynamy ligę. Po pierwszej rundzie sezonu zajmujemy pierwsze miejsce i stawiamy sobie cel jakim jest mistrzostwo ligi – mówi trener Gierszewski.

Obecnie kadra zespołu liczy 24 zawodników. Zimą z drużyny odeszło dwóch zawodników, ale trzech zasiliło kadrę „Kolejarza” – to Szymon Skwierawski Z Chojniczanki oraz Paweł Laskowski i Szymon Jurak. – Myślę, że cała trójka zawodników zwiększy rywalizację w drużynie – mówi trener Krzysztof Gierszewski.

Zawodnicy trenują też indywidualnie.

Juniorzy młodsi Kolejarza Chojnice (jesień 2020 r.)

Tekst i fot: (olo)