Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

23.11.2022r.

Florianie zakończyli sezon

Zawodnicy sekcji biegowej Florian przy ChKS Kolejarz Chojnice oficjalnie zakończyli sezon biegowy 2022, choć przed nimi jeszcze trzy starty.

Tradycyjnie już sezon biegowy Florianie rozpoczęli 1 stycznia 33. Biegiem Noworocznym. W styczniu Florianie biegali jeszcze m.in. z okazji 70-tych urodzin Jerzego Rudnika oraz w rocznicę śmierci Zbigniew Wiśniewskiego. W kolejnych miesiącach zawodnicy Floriana biegali na trasach w całej Polsce, m.in. w Hajnówce, Człuchowie, Poznaniu, Warszawie (warto podkreślić, że wszystkie dotychczasowe maratony ukończył Franciszek Kąkol), Bydgoszczy, a także w tych regionalnych w Tucholi, Czarnem, Charzykowach czy Chojnicach oraz wielu innych.
Warto też odnotować, iż 1 kwietnia w ratuszu odbyła się promocja publikacji wydanej z okazji przebiegnięcia 200. maratonów przez Andrzeja Górnowicza.
W tym roku Florianie planują jeszcze trzy starty: 26 listopada w Kruszce, Bieg Opłatkowy w Wituni oraz Parkrun w Charzykowach.

Zakończenie sezonu było idealną okazją do wyróżnienia kilku zawodników. Zbigniew Świerczyński i Franciszek Kąkol mają bowiem za sobą już 500 biegów w barwach Floriana, a Jacek Łożyński – 400. Rekordzistą jest jednak obchodzący w tym roku 70-te urodziny Jerzy Rudnik, który w barwach Floriana przebiegł już 1150 biegów.
– Wszystkim biegaczom sekcji Florian dziękuję za aktywność i reprezentowanie barw klubowych, Krzysztofowi Dziadczykowi za organizację Biegu Niepodległości i pamięci Zbyszka Wiśniewskiego, a Jerzemu Rudnikowi za prowadzenie statystyk – mówił Andrzej Górnowicz.

Florianom gratulował także prezes klubu Jacek Zakrzewski.
W dyskusji poruszono m.in. sprawę organizacji Biegów Strażackich oraz brak pomieszczenia do ekspozycji pamiątek i trofeów klubowych.
Tekst i foto: Olek Knitter