Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

29.10.2022r.

Kolejarz/Ekomel liderem!

W meczu na szczycie chojnicki Kolejarz/Ekomel pokonał na wyjeździe lidera Stynę Godziszewo i tym samym awansował na pierwsze miejsce w tabeli V ligi! Kolejarz prowadził już 0:3 i dwa razy trafił w słupek oraz raz w poprzeczkę, a mimo to, musiał w końcówce martwić się o wynik meczu.

Styna Godziszewo – Kolejarz 2:3 (0:2)
Bramki: Patryk Drewek 2 (37, 56), Piotr Kręcki 1 (12).
Kolejarz/Ekomel: Kartuszyński – Jędrzejewski, Zalewski, A. Godlewski, M. Trzebiński, Kręcki (46. Cybulski), Narloch, Skiba (70. Shimamura), Drewek (83. Pacek), Jurak (52. Żurek), Kerszk.

W Godziszewie zmierzyli się liderzy V ligi – pierwsza w tabeli Styna podejmowała drugiego Kolejarza/Ekomel Chojnice. Zespół z Chojnic tracił do lidera przed tym spotkaniem jeden punkty.
Lepiej spotkanie rozpoczęli chojniczanie, którzy swoją przewagę udokumentowali w 12. min po fantastycznym strzale w okno Piotra Kręckiego. W 36. min. w sytuacji sam na sam Mateusz Kerszk trafił w słupek, ale kilkadziesiąt sekund później prowadzenie podwyższył Patryk Drewek.
W drugiej połowie swoją drugą bramkę zdobył Patryk Drewek i od 56. min. Kolejarz prowadził już 0:3, a mógł jeszcze wyżej, gdyż chwilę po trzecim golu Karol Skiba trafił w poprzeczkę, a Mateusz Kerszk po raz drugi w słupek. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę w 65. min. po strzale samobójczym. Od tego momentu Styna ruszyła po gola kontaktowego i nacierała defensywę Kolejarza. Drugi gol dla gospodarzy wpadł w 83. min. po rzucie wolnym.
W końcówce obie drużyny poszły na wymianę ciosów. Gospodarze za wszelką cenę chcieli wyrównać, a Kolejarz z kontry chciał zamknąć to spotkanie. Żadna z ekip nie zdołała jednak strzelić gola i Kolejarz/Ekomel wygrał 2:3!
Dzięki zwycięstwu zespół trenowany przez Damiana Trzebińskiego awansował na pierwsze miejsce w tabeli!
Zawodnikom Styny Godziszewo dziękujemy za dobry, twardy, sportowy mecz i do zobaczenia w Chojnicach.
Fot. Olek Knitter