Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

11.09.2021r.

Pewne, zasłużone, wysokie zwycięstwo nad Wisłą Korzeniewo!

Po dwóch porażkach z liderami rozgrywek dziś odnieśliśmy jak najbardziej zasłużone i pewne zwycięstwo z ligowym sąsiadem z tabeli Wisłą Korzeniewo. Goście dziś skupiali się bardziej na prowokacyjnym faulowaniu niż na zdobywaniu goli – ale to ich sprawa, jeśli chcą płacić karę za kartki. My woleliśmy strzelać bramki.

Kolejarz – Wisła Korzeniewo 8:2 (5:1)

Bramki: Paweł Arndt 3, Tobiasz Sawa 2, Mateusz Kerszk, Dawid Koźlinka, Dominik Lamczyk.

Prowadzenie dał nam Paweł Arndt. Chwilę później goście – po ładnym strzale z dystansu i przelobowaniu Patryka Rodowicza – doprowadzili do remisu, ale to był jedyny moment, w którym wynik był „na styku”. Chwilę później ładną akcję Dawida Schulza i Pawła Arndta zakończył bramką Mateusz Kerszk. Na 3:1 podwyższył bardzo dobrze grający Paweł Arndt. Do przerwy bramkarza gości, pokonali jeszcze Dawid Koźlinka i Tobiasz Sawa.
W drugiej połowie Wisła zdołała co prawda strzelić również jedną bramkę (na 5:2), ale my odpowiedzieliśmy trzema. Najpierw podwyższył na 6:2 Tobiasz Sawa, następnie z rzutu karnego trzeciego gola strzelił Paweł Arndt, a wynik na 8:2 ustalił w samej końcówce Dominik Lamczyk.
Za tydzień jedziemy do Tczewa na mecz z Wisłą.