Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

24.10.2020r.

Przepłynęliśmy dziś Brdę. Do półmetka dwa mecze

W dzisiejszym meczu pokonaliśmy Brdę Rytel 5:1. To nasze 11. zwycięstwo na 12. dotychczasowych meczów. Do zakończenia rundy zostały jeszcze dwa spotkania.

Kolejarz – Brda 5:1 (3:0)
Bramki: Tomasz Pestka 2, Jakub Gronowski 2, Paweł Arndt

Po pierwszych meczach tego sezonu wydawało się, że spotkanie między Kolejarzem a Brdą będzie meczem na szczycie. Obie drużyny szły „łeb w łeb” i przez moment przewodziły w ligowej tabeli. Po kilku meczach koledzy z Brdy Rytel zaczęli jednak gubić punkty, co spowodowało ich lekkie obsunięcie w ligowej tabeli. Mecz jednak i tak zapowiadał się ciekawie.
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Kolejarza. Zespól Damiana Trzebińskiego stworzył kilka świetnych sytuacji i wykorzystał trzy. Dwukrotnie do siatki trafił Tomasz Pestka, a raz Jakub Gronowski. Bramek mogło być jednak więcej. Dwóch sędziowie nie uznali z powodu spalonego (sędziowie podjęli słuszne decyzje), a Jakub Gronowski trafił w słupek. Brda miała jedną dobrą sytuację. Po złym wybiciu piłki przez Patryka Rodowicza z dystansu na pustą bramkę uderzył Maciej Kloskowski, ale piłka przeleciała obok słupka.
W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Od początku inicjatywę przejęli goście i szukali swoich okazji. Zawodnicy z Rytla wypracowali nawet sytuacje bramkowe, ale albo dobrze bronił „Rodo”, albo pudłowali lub zabrakło z ich strony zdecydowania. Goście jedną bramkę jednak zdobyli, dokładnym uderzeniem w róg popisał się Paweł Rudnik. W końcówce spotkania dwie z kilku kontr dały nam kolejne bramki i mecz zakończył się wysoką wygraną 5:1. Okazje wykorzystali Jakub Gronowski i Paweł Arndt.
Zawodnikom Brdy dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.
Tekst i zdjęcia: Olek Knitter

Zdjęcia: Fotograf Chojnice Olek Knitter