Sławek Borzechowo – Kolejarz Chojnice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Dominik Piesik (69 min.)

Kolejarz: Robert Drewek – Józef Januszewski, Piotr Nalewaj, Maciej Piesik, Tomasz Toda, Michał Sagan, Jakub Błaszkowski, Patryk Brzószczyk (54. Mateusz Kluza), Adam Glombinski, Mateusz Chyła (90. Paweł Tyma), Dominik Piesik (88. Michał Tyma).

Żółte kartki: Jakub Błaszkowski, Michał Tyma.

Czerwona kartka: Jakub Błaszkowski (dwie żółte).

Trener Marek Wirkus po raz kolejny miał nosa, wystawiając w pierwszym składzie młodego Dominika Piesika. Ten odwdzięczył się za zaufanie i zdobył zwycięską bramkę w meczu wyjazdowym ze Sławkiem Borzechowo. Dominik trafił do siatki gości w 69. min., po ładnym strzale z dystansu.

W końcówce meczu od 87. min. Kolejarz musiał radzić sobie w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Jakub Błaszkowski.

Po meczu z Borzechowie Kolejarz wskoczył na fotel… lidera i zajmuje pierwsze miejsce, licząc oczywiście tylko mecze wyjazdowe. Kolejarz wygrał bowiem wszystkie cztery dotychczasowe mecze i z dwunastoma punktami jest pierwszy. Kolejarz jako jedyny zespół w lidze nie przegrał jeszcze na wyjeździe. Również po cztery wyjazdowe wygrane, ale również po jednej porażce, mają Tęcza Brusy i KS Skorzewo.

W 10. kolejce do Chojnic przyjedzie najskuteczniejszy zespół rozgrywek – Beniaminek Starogard Gdański. Piłkarze ze Starogardu w 9. kolejkach zdobyli bowiem aż 40 goli.