Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

26.06.2016r.

Jubileusz 90-lecia już za nami

W sobotę 90-lecie powstania świętował Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz Chojnice. Życzenia działaczom i zawodnikom klubu złożyli m.in. Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic oraz były reprezentant Polski, a obecnie wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Kryszałowicz.

90-lecie 90-lecie ChKS Kolejarz

Obaj przed uroczystością, która przesunęła się ze względu na dogrywkę i rzuty karne, obejrzeli w towarzystwie piłkarzy i działaczy Kolejarza mecz Polska – Szwajcaria.
Uroczystości 90-lecia klubu rozpoczęły się w piątek mszą i spotkaniem z zasłużonymi członkami klubu. W sobotę najpierw odbył się turniej juniorów, a po nim mecz aktualnej drużyny seniorów z byłymi piłkarzami klubu. Wygrali ci pierwsi, ale nie wynik był tu najważniejszy. Warto odnotować m.in. występ 70-letniego Zbigniewa Dullka.
Oficjalna uroczystość odbyła się po meczu Polska – Szwajcaria. Życzenia złożył działaczom burmistrz Arseniusz Finster, który przekazał też klubowi specjalny grant z okazji jubileuszu klubu. Paweł Kryszałowicz, były reprezentant Polski, a obecnie wiceprezes Pomorskiego ZPN nie tylko pogratulował działaczom jubileuszu, ale też wyraził szacunek, bo sam zdaje sobie sprawę, jak trudno być drugim klubem w małym mieście. Kryszałowicz w asyście prezesów klubu Krzysztofa Dziadczyka i Jacka Zakrzewskiego wręczył wiele odznaczeń dla byłych prezesów, działaczy i sportowców.
Historię klubu i różne jego losy przedstawił aktualny prezes Krzysztof Dziadczyk (jego wystąpienie dostępne jest w materiale wideo). Andrzej Górnowicz dostąpił zaszczytu pokrojenia specjalnego tortu w kształcie boiska.

IMG_4737
Aktualnie ChKS Kolejarz reprezentują dwie sekcje – biegowa Florian oraz coraz prężniej działająca piłki nożnej.

(olo)
www.kolejarzchojnice.pl