Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

27.03.2021r.

Remis na początek

Nasi juniorzy zdążyli w piątek zainaugurować rundę wiosenną. Drużyna Krzysztofa Gierszewskiego, mimo dużej przewagi i wielu sytuacji podbramkowych, zremisowała w Rytlu z Brdą 2:2.

Brda Rytel – Kolejarz Chojnice 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Patryk Krenski (3), 1:1 Filip Pruski (59), 1:2 Jakub Hulek (77), 2:2 Patryk Krenski (85).
Kolejarz: Daniel Lipiński, Dominik Łosin, Jakub Łukaszewski (75. Maciej Thiede), Kacper Roszyk (5. Mikołaj Lica), Filip Pruski, Dominik Sarnowski, Jakub Hulek, Mateusz Jażdżejewski (46. Ksawer Galiński), Paweł Laskowski (28. Jakub Barzyk), Szymon Skwierawski, Szymon Jurak.

Faworytem piątkowego meczu był Kolejarz Chojnice. Po pierwszej rundzie zespół Krzysztofa Gierszewskiego zajmował pierwsze miejsce w tabeli, natomiast gospodarze z jednym punktem plasowali się na ostatnim miejscu.
Mecz rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia Brdy. Już w 3. min. Patryk Krenski dał prowadzenie swojej drużynie. Na domiar złego, oprócz bramki, Kolejarz stracił również Kacpra Roszyka, który chwilę wcześniej doznał groźnej kontuzji i musiał opuścić boisko.

Kolejne minuty to spora przewaga Kolejarza, ale zawodnicy Brdy twardo i dobrze bronili dostępu do własnej bramki. Próby gości nie przynosiły rezultatu i do przerwy lepsi o jednego gola byli gospodarze z Rytla.

W drugiej połowie mecz wyglądał podobnie. Kolejarz atakował, a Brda broniła się i grała z kontry. W 59. min. Kolejarz wykorzystał jedną z wielu sytuacji sam na sam z bramkarzem. Filip Pruski „położył” bramkarza z Rytla i wyrównał na 1:1.

W 77. min. Jakub Hulek ładnym strzałem z rzutu wolnego dał Kolejarzowi prowadzenie. W końcówce Brda jednak wyrównała po strzale Patryka Krenskiego. W samej końcówce zespół Krzysztofa Gierszewskiego mógł jeszcze wygrać, ale tego dnia „młodzi Kolejarze” mieli fatalnie nastawione celowniki.
Mecz zakończył się remisem 2:2.

Tekst i foto: Olek Knitter