Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

25.03.2023r.

Kolejarz – Supra 2:1

W meczu na szczycie Kolejarz/Ekomel Chojnice pokonał Suprę Kwidzyn 2:1 i nadal jest liderem V ligi.

Kolejarz/Ekomel – Supra Kwidzyn 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Tobiasz Sawa, 1:1 Jacek Gretkowski, 2:1 Kacper Ginter.
Kolejarz: Sebastian Kartuszyński – Patryk Drewek, Łukasz Hinz (80. Kacper Ginter), Mateusz Trzebiński, Adam Zalewski, Patryk Kubiszewski, Sylwester Narloch (90. Adrian Godlewski), Szymon Reda , Mateusz Kerszk, Tobiasz Sawa (92. Mateusz Frymark), Dawid Schulz (55. Piotr Kręcki ).

W pierwszym meczu obu drużyn, jesienią w Kwidzynie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0. W sobotę przyszedł więc czas na rewanż. Drużyny musiały walczyć na trudnym, grząskim boisku, a w ciągu meczu nad stadionem świeciło słońce, padał deszcz, przeszła ulewa, a na końcu pojawiła się… tęcza.
Do przerwy dużo było walki w środku boiska, gdyż żadna z drużyn, czując wagę tego meczu, nie chciała odpuścić. Najlepszą sytuację do zdobycia gola mieli gospodarze. Po strzale z rzutu wolnego Patryka Drewka piłka uderzyła jednak w poprzeczkę.
W drugiej połowie Kolejarz/Ekomel wyszedł na prowadzenie po ładnym golu strzelonym po indywidualnej akcji przez Tobiasza Sawę. Goście tanio jednak skóry nie zamierzali sprzedać i przycisnęli gospodarzy, spychając na kilkanaście minuyt Kolejarza/Ekomel do obrony. Przyjezdni dopięli swego w 79. min. po rzucie rożnym. Obrońcy gospodarzy nie przypilnowali Jacka Gretkowskiego, który strzałem głową pokonał Sebastiana Kartuszyńskiego.

Jednak ostatnie słowo należało do zawodników z Chojnic. Najpierw sprytnie rzut wolny rozegrali Patryk Drewek i Patryk Kubiszewski, jednak goście wybronili ten stały fragment gry, ale po wrzutce Mateusza Trzebińskiego przepięknie do strzału złożył się Kacper Ginter i wspaniałym uderzeniem zdobył pierwszą bramkę w barwach Kolejarza/Ekomel i w 85. min. zapewnił gospodarzom cenne trzy punkty.
Po meczu zawodnicy Kolejarza/Ekomel mogli cieszyć się z wygranej. Dziękujemy drużynie SUPRA Kwidzyn za dobry mecz, życzymy bezpiecznego powrotu i powodzenia w kolejnych meczach.
W przerwie meczu zarząd klubu zaprosił wszystkich kibiców na darmowe kiełbaski z grilla.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim kibicom, którzy mimo ryzykownej pogody przyszli na mecz z Suprą. Szczególnie dziękujemy chłopakom z Peron 1926 za świetny doping! Szacun chłopaki!Naprawdę jesteśmy szczęśliwi z tego, że coś pięknego rodzi się przy Lichnowskiej. Za pogodę przepraszamy, ale emocje, jakich dostarczyli nam nasi piłkarze chyba w pełni to zrekompensowały. No i mamy nadzieję, że kiełbaski smakowały. Dziękujemy MASARNIA BRUSY GIERSZEWSCY za pomoc w przygotowaniu kiełbasek dla kibiców!

A już w środę Kolejarz/Ekomel rozegra u siebie zaległy mecz z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Początek o godz. 17.00.