Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

05.12.2019r.

Nowy trener – Damian Trzebiński

Wychowanek został trenerem. Damian Trzebiński w Kolejarzu!

Wychowanek chojnickiego Kolejarza wraca na ul. Lichnowską już w roli szkoleniowca pierwszej drużyny seniorów. Taką decyzję podjął zarząd klubu. Damian Trzebiński spotkał się już z drużyną, a pierwszy trening zaplanował na 21 stycznia.

Damian Trzebiński piłkarską przygodę rozpoczynał w Kolejarzu Chojnice pod okiem trenera Janusza Fabicha. Dobra postawa w Kolejarzu zaowocowała występami w reprezentacji Polski i grą w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Z tą drużyną „Trzebik” wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Stamtąd trafił do trzecioligowej Kaszubii Kościerzyna, a następnie do drugoligowej Lechii Gdańsk. Co ciekawe w Lechii Trzebiński zadebiutował już w 1. kolejce zmieniając na boisku kontuzjowanego … Mariusza Pawlaka, który później był trenerem Chojniczanki. W Gdańsku Trzebiński grał również z innym trenerem Chojniczanki Krzysztofem Brede. Mimo występów w gdańskim klubie w kolejnym sezonie Damian ponownie zawitał do Kościerzyny.
W sezonie 2008/2009 pochodzący z Ostrowitego zawodnik wrócił do Chojnic i został piłkarzem rozpędzającej się Chojniczanki Chojnice. Z „Chojną” Trzebiński wywalczył awans najpierw do III, a potem do II ligi. Po utrzymaniu się w II lidze w sezonie 2010/2011 zawodnik niestety opuścił Chojnice i wylądował w pobliskim Koralu Dębnica. Po krótkim epizodzie w Szczytnie (wyjazd ze względów służbowych) zawodnik wrócił na półtora sezonu do Kolejarza, a później kontynuował grę w okolicznych klubach oraz rozpoczął pracę trenerską.

Damian Trzebiński był trenerem w Szarży Krojanty oraz Borowiaku Czersk. Ostatnio grał w Agrze Ostrowite.

Od stycznia będzie trenerem Kolejarza Chojnice oraz zostanie zgłoszony również jako zawodnik. Trener chciałby jednak, aby pierwszeństwo w grze mieli inni zawodnicy. Pierwszy trening zaplanował na 21 stycznia. Trener wraz z zarządem klubu zapraszają wszystkich zainteresowanych wzmocnieniem drużyny w A-klasie lub do gry w rezerwach w B-klasie.

Trener zaplanował już sparingi. Od lutego Kolejarz zagra kolejno z juniorami Chojniczanki, Sokołem Wyczechy, Kamionką Kamień, Krajną Sępólno, Czarnymi Czarne, Brdą Przechlewo oraz na 14 marca trwa jeszcze ustalanie sparingpartnera.

Tekst i fot. (olo)