Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

05.11.2022r.

Remis, który nie cieszy żadnej z drużyn

W meczu 14. kolejki Kolejarz/Ekomel Chojnice zremisował (po raz pierwszy w tym sezonie) z Błękitnymi Stare Pole 1:1. Po ostatnim gwizdku sędziego rozczarowane były obie drużyny. No może zadowolony być tylko zawodnik gości, Damian Kozak, który strzelił fantastyczną bramkę z rzutu wolnego.

Kolejarz/Ekomel – Błękitni Stare Pole 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Damian Kozak (89), 1:1 Tobiasz Sawa (90).
Kolejarz/Ekomel: Kartuszyński – Jędrzejewski (81. Chmara), Zalewski, A. Godlewski, Malinowski, Jurak (75. Pacek), Drewek, Cybulski (68. Shimamura), Skiba (76. Żurek), Kerszk, Sawa.

Faworytem spotkania byli zawodnicy Kolejarza/Ekomel Chojnice, którzy w poprzedniej kolejce, po wygranej z liderem Styną Godziszewo, zajmowali pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Jednak goście od początku spotkania zagrali wysoko, odważnie i było widać, że wyszli na to spotkanie z pomysłem. Przez większą część pierwszej połowy gra toczyła się na połowie chojnickiego zespołu. Do przerwy utrzymał się jednak bezbramkowy remis.
Na początku drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse, po strzale Adriana Godlewskiego piłka trafiła w poprzeczkę, a Sebastiana Kartuszyńskiego przed utratą bramki uratował słupek. I gdy wydawało się, że mecz walki zakończy się bezbramkowym remisem, w 89. min. bramkę nie tylko meczu, ale kto wie, czy nie sezonu strzelił dla Błękitnych Damian Kozak, który fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko.
Kilkadziesiąt sekund później był już jednak remis. Świetne podanie Keity Shimamury wykorzystał Tobiasz Sawa, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.
Po ostatnim gwizdku sędziego obie drużyny były rozczarowane. Kolejarz/Ekomel, gdyż mimo dość znacznego osłabienia zespołu i braku kilku podstawowych zawodników, był faworytem tego spotkania, ale również goście, którzy zagrali bardzo dobry mecz i byli bliscy wywiezienia trzech punktów.
Drużynie Błękitni Stare Pole dziękujemy za dobry mecz i życzmy powodzenia w kolejnych spotkaniach, bo miejsce w tabeli nie oddaje waszego dzisiejszego grania!
Warto dodać, że zespół Damiana Trzebińskiego zremisował po raz pierwszy w tym sezonie.
W kolejnym meczu Kolejarz/Ekomel zmierzy się na wyjeździe z Tęczą Brusy. Mecz odbędzie się w Święto Niepodległości, czyli 11 listopada.