Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz

31.03.2019r.

Wygrana na początek

W pierwszym meczu rundy wiosennej chojnicki Kolejarz pokonał dziś u siebie lokalnego rywala Brdę Rytel 1:0. Zwycięską bramkę na początku drugiej połowy strzelił Sebastian Lis.

Kolejarz – Brda Rytel 1:0 (0:0)

Bramka: Sebastian Lis (48).

Kolejarz: Rodowicz – Szrama, Nalewaj, Domeracki, Piesik, Łangowski, Błaszkowski D., Błaszkowski J, Sagan, Jędrzejewski J, Lis oraz w drugiej połowie zagrali także: Trzebiński, K. Skiba, Godlewski, Toda.

Brda Rytel: Gnaciński – Baranowski, Nowaczyk, Formella, Gierszewski, D. Sikorski, Jasnoch, T. Sikorski (Synoradzki), Weyna, Wyrkowski, Kaszubowski.

 Kibice z Chojnic oraz Rytla, którzy przyjechali dziś dopingować swój zespół, obejrzeli typowy mecz walki lokalnych rywali, który może nie obfitował w dziesiątki świetnych zagrań i strzałów, ale twardej męskiej gry nie brakowało. Pierwsza bramka wpadła w 48 min. Strzelił ją – po dobrym podaniu Daniela BłaszkowskiegoSebastian Lis.

Po tym golu Brda ruszyła do odrabiania straty, a gospodarze nastawili się na grę z kontry. Goście mieli swoje sytuacje, by ten mecz zremisować, a Kolejarz również miał sytuacje, by postawić kropkę nad i. Jak się jednak okazało, więcej bramek na stadionie przy Lichnowskiej już nie wpadło i trzy punkty zostały w Chojnicach.

W następnej kolejce Kolejarz pauzuje (mecz przełożony), a do Rytla przyjedzie Jantar Pawłowo, który dziś pokonał Szlachtę 6:2.

Kolejarz – Brda w obiektywie

Zdjęcia: Aleksander Knitter