13.05.2021r.

Wygrywamy z Santaną Wielki Klincz

W dzisiejszym meczu pokonaliśmy czwartą w tabeli Santanę Wielki Klincz 2:1.

Kolejarz – Santana 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Jączyński (43), 1:1 Mateusz Kozikowski (68), 2:1 Tobiasz Sawa (75).
Kolejarz: Paweł Skiba – Adam Zalewski, Mateusz Trzebiński (86. Damian Ryngwelski), Jakub Jędrzejewski (69. Szymon Ważyński), Damian Godlewski, Maciej Piesik, Dawid Żurek (77. Mateusz Sikorski), Adrian Godlewski (54. Daniel Błaszkowski), Mariusz Jączyński (72. Bartosz Pacek), Paweł Arndt, Tobiasz Sawa.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Kolejarza. Brakowało jednak klarownych sytuacji bramkowych. Jedynego gola zdobył Mariusz Jączyński, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza Santany.
W drugiej połowie gra się wyrównała. Obie drużyny dążyły do strzelenia gola. I zdobyły po jednym. Najpierw ambitnie walczący goście strzelili gola wyrównującego (głową zdobył go Mateusz Kozikowski), ale kilka minut później bramkę na wagę trzech punktów zdobył – również strzałem z głowy – Tobiasz Sawa.

A już w sobotę hit rundy wiosennej. Na stadionie przy ul. Lichnowskiej spotkają się dwie zdecydowanie najlepsze aktualnie drużyny – Kolejarz i Styna Godziszewo. Obie drużyny dzielą zaledwie dwa punkty w tabeli, ale mają sporą przewagę nad pozostałymi zespołami. Prowadzi Styna – 17 meczów i 46 punktów, Kolejarz jest drugi – 17 meczów i 44 punkty. Trzecie w tabeli KS Skorzewo ma już 9 punktów straty do Kolejarza, a dzisiejszy rywal Santana aż 13.
Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Początek w sobotę o godz. 16.00.

Zdjęcia: Olek Knitter